- Szczegóły
-
Kategoria: Szkolenia
-
Opublikowano: środa, 16 kwiecień 2025 06:52
-
Super User
-
Odsłony: 83
Zapraszamy na szkolenie: Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce wydawania zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów., które odbędzie się w dniu 2025-05-15 w godz. 10.00 - 15.00 hybrydowo czyli stacjonarnie (Kraków ul. Jagiellońska 6 , IP) oraz online.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na karcie zgłoszeń w terminie do 13 maja 2025 r. Karta zgłoszeń wraz z informacją odnośnie ceny szkolenia do otrzymania drogą elektroniczną pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel/fax 12 422-19-83
CELE SZKOLENIA:
Głównym celem szkolenia jest przedstawienie procedury administracyjnej przy wydawaniu zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów, tj. omówienie poszczególnych kroków wynikających z Kodeksu postępowania administracyjnego tylko w odniesieniu do postępowań z zakresu usuwania drzew i krzewów. W trakcie szkolenia zostaną również wskazane błędy merytoryczne i proceduralne pojawiające się w rozstrzygnięciach administracyjnych, będące powodem wnoszenia zażaleń, odwołań czy skarg.
ADRESACI:
Pracownicy urzędów gmin, starostw powiatowych, urzędów marszałkowskich, urzędów wojewódzkich, samorządowych kolegiów odwoławczych, wojewódzcy konserwatorzy zabytków, spółdzielni mieszkaniowych, zarządcy nieruchomości, pracownicy spółek miejskich, przedsiębiorstw przesyłowych, jednostek drogowych, kolejowych, zarządcy wód, pracownicy firm realizujących wycinki drzew oraz pielęgnację zieleni, pracownicy firm realizujących inwestycje budowlane (deweloperzy), osoby sporządzające inwentaryzacje zieleni, działające jako pełnomocnicy w postępowaniu przed organem, zarządcy wód, itp.
KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W SZKOLENIU:
Poznanie i/lub utrwalenie procedury administracyjnej przy wydawaniu zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów (rozdział 4 ustawy o ochronie przyrody) w kontekście przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, innych przepisów i orzeczeń sądowych (np. z zakresu form ochrony przyrody, kodeksu cywilnego, prowadzenia działalności gospodarczej, dróg publicznych). Zagadnienia zostaną omówione zarówno z punktu widzenia organu wydającego zezwolenia, jak i inwestora, którym często są organy administracji.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE I DYDATKYCZE:
Omówione przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w odniesieniu do postępowań dotyczących usuwania drzew i krzewów ze wskazaniem zagadnień problematycznych, wykaz orzeczeń sądowych, przykładowe wzory rozstrzygnięć administracyjnych, wezwań, protokoły.
Program szkolenia:
1. Wszczęcie postępowania w sprawie usunięcia drzew i/lub krzewów. Czynności związane z wszczęciem postępowania. Wszczęcie z urzędu i na wniosek strony.
2. Kontrola formalna wniosku. Braki formalne wniosku. Wezwania do usunięcia braków formalnych lub złożenia dodatkowych wyjaśnień.
3. Przekazanie wniosku zgodnie z właściwością organu.
4. Ustalenie kręgu stron postępowania oraz czynny udział strony w postępowaniu.
Czytaj więcej: 2025-05-15 Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce wydawania zezwoleń na usunięcie drzew...
- Szczegóły
-
Kategoria: Szkolenia
-
Opublikowano: czwartek, 10 kwiecień 2025 05:51
-
Super User
-
Odsłony: 104
Zapraszamy na szkolenie: ZADANIA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W ZWIĄZKU Z MIGRACJĄ DZIKICH ZWIERZĄT NA TERENY ZAMIESZKAŁE PRZEZ LUDZI. ZWALCZANIE ASF W GOSPODARCE ŁOWIECKIEJ , które odbędzie się 9 maja 2025 r w godz. 10.00 - 15.00
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na karcie zgłoszeń w terminie do 6 maja 2025 r. Karta zgłoszeń wraz z informacją odnośnie ceny szkolenia do otrzymania drogą elektroniczną pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel/fax 12 422-19-83
Realizacja szkolenia online / stacjonarnie (jeśli uzbiera się min. grupa)
stacjonarnie: Kraków, ul. Jagiellońska 6 (COTG PTTK)
Kto ma zareagować, gdy duże zwierzę znajdzie się w ruchliwym centrum miejscowości? Jak zmniejszyć populację np. dzików na terenie miasta? Kiedy można uśmiercić zwierzę chore albo agresywne? Kto ma za to zapłacić? Kto ma zapłacić za leczenie rannego, dzikiego zwierzęcia? Kiedy można uśmiercić dzikie zwierzę? Czy policjant może odmówić uśmiercenia rannego zwierzęcia ze względów humanitarnych? Kto ma usunąć zwłoki padłego zwierzęcia? Jakie zadania ciążą na myśliwych w ramach zwalczania ASF? Jaką rolę pełni planowanie gospodarki łowieckiej w walce z tą chorobą? Co zrobić, kiedy myśliwi nie wykonują swoich zadań? Kto odpowiada za szkody powstałe w wyniku zderzenia z dzikim zwierzęciem albo w wyniku poturbowania przez dzikie zwierzę?
Rozwiązywaniu tych problemów nie sprzyja rozproszenie przepisów w kilku aktach prawnych, ich nieprecyzyjność, a także brak ich szczegółowego omówienia w dostępnej literaturze oraz nieliczne orzecznictwo. Celem szkolenia jest przedstawienie w sposób wyczerpujący obowiązującego stanu prawnego i omówienie aktualnego orzecznictwa, w celu dostarczenia uczestnikom szkolenia unikatowej wiedzy w zakresie możliwych sposobów postępowania.
Podczas szkolenia omówiona zastanie także ustawa o gatunkach obcych, która określa m.in. zasady zwalczania zwierząt należących do inwazyjnych gatunków obcych.
Program szkolenia:
I. Wprowadzenie
1. Przepisy regulujące sytuację zwierząt w prawie polskim
2. Organy i ich zadania
II. Postępowanie z dzikimi zwierzętami przebywającymi na terenach zamieszkałych przez ludzi
1. Wyłapywanie i uśmiercanie dzikich oraz zdziczałych zwierząt:
a) postępowanie w przypadkach incydentalnego przebywania dzikich oraz zdziczałych zwierząt na terenach zabudowanych:
gmina jako podmiot odpowiedzialny za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na jej terenie wyłapywanie i przemieszczanie zwierząt,
uśmiercanie zwierząt stwarzających zagrożenie,
b) postępowanie w przypadkach stałego przebywania dzikich oraz zdziczałych zwierząt na terenach zabudowanych:
odstrzały lub odłowy redukcyjne zwierząt łownych,
ograniczanie populacji zwierząt objętych ochroną gatunkową,
działania na podstawie art. 33a ustawy o ochronie zwierząt,
Czytaj więcej: 2025-05-09 ZADANIA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W ZWIĄZKU Z MIGRACJĄ DZIKICH ZWIERZĄT NA TERENY...