Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Dofinansowanie do weryfikacji technologii w ramach ETV

  Przedsiębiorcy, którzy chcieliby sprawdzić swoją technologię w ramach programu ETV mogą otrzymać dofinansowanie na ten cel. Do weryfikacji pierwszych 12 rozwiązań Komisja Europejska dopłaci do 45% kosztów pracy jednostki weryfikującej, którą w tym przypadku jest Zakład Weryfikacji Technologii Środowiskowych w Instytucie Ochrony Środowiska - Państwowym Instytucie Badawczym z Warszawy.

 2. Zużyte baterie i akumulatory po nowemu

  Ułatwienia dla producentów wprowadzających do obrotu baterie i akumulatory, zwolnienie z uiszczania opłaty produktowej oraz organizowania i finansowania przetwarzania tego rodzaju odpadów to najważniejsze przepisy nowych rozwiązań prawnych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o bateriach i akumulatorach.

 3. ”Dom, który dla mnie oszczędza”

  To hasło nowej kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska dotyczącej promocji energooszczędnego budownictwa. Główne przesłanie projektu brzmi - dzięki środkom zaoszczędzonym na rachunkach z ekologicznego domu będziesz mógł spełniać swoje marzenia.

 4. Kołobrzeg gospodarzem pierwszego Forum Ekologicznego

  W Kołobrzegu odbyło się pierwsze Forum Ekologiczne. Ponad sześćset osób z Polski i państw basenu Morza Bałtyckiego omówiło wyzwania stojące przed współczesną ochroną środowiska. Gościem specjalnym wydarzenia był Maciej Grabowski, minister środowiska.

 5. Z Wietnamem o współpracy środowiskowej

  W Ministerstwie Środowiska, na zaproszenie ministra Macieja Grabowskiego, gościła delegacja z Wietnamu, której przewodniczył Nguyen Minh Quang, minister zasobów naturalnych i środowiska tego kraju.  Głównym tematem rozmów była współpraca w obszarze ochrony środowiska oraz technologii prośrodowiskowych.