Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. W sobotę zgasną światła dla Ziemi

  W najbliższą sobotę (28 marca) o godzinie 20.30 na jedną godzinę Ministerstwo Środowiska pogrąży się w ciemności. Wszystkie światła wewnątrz i na zewnątrz budynku zgasną w geście dla Ziemi. W „Godzinie dla Ziemi”, globalnej akcji organizowanej przez WWF, weźmiemy udział już po raz ósmy.

 2. Park Narodowy – tu odetchniesz: Kotlina Biebrzy

  Bagienne krajobrazy Kotliny Biebrzy nie mają swych odpowiedników w innych częściach Europy. Jest to jedyny tak duży kompleks niskich torfowisk w tej części kontynentu, który ocalał w stanie prawie naturalnym. Życie w Parku toczy się wokół rzeki, która na wiosnę wylewa niczym Nil i ściąga corocznie wielotysięczne stada ptaków wędrownych.

 3. Nowy okręgowy urząd górniczy – w Gdańsku

  Minister środowiska Maciej Grabowski podpisał dzisiaj w Gdańsku rozporządzenie w sprawie utworzenia nowego okręgowego urzędu górniczego. Od kwietnia urząd obejmie nadzór nad firmami górniczymi działającymi na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz na obszarze morskim RP.

 4. Porozumienie MŚ-CKPŚ dot. realizacji zadań w ramach POIiŚ 2014-2020

  Podsekretarz stanu w MŚ Janusz Ostapiuk oraz dyrektor Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ) Piotr Adamski podpisali porozumienie w sprawie wdrażania przez CKPŚ części Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko(POIiŚ) na lata 2014-2020. CKPŚ będzie realizował projekty w obszarze ochrony środowiska, w tym adaptacji do zmian klimatu.

 5. 135-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

  Premier Ewa Kopacz oraz minister środowiska Maciej Grabowski wzięli w czwartek udział w uroczystościach 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.