Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. "Choinki Nadziei" ruszają w trasę

  10 choinek oświetlonych dzięki energii wytworzonej przez czterech rowerzystów – tak wyglądała inauguracja ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei”. W wydarzeniu brał udział Maciej Grabowski, minister środowiska.

 2. Plany gospodarowania wodami gotowe do konsultacji społecznych

  Konferencją z udziałem 150 interesariuszy z całej Polski rozpoczął się proces konsultacji społecznych aktualizowanych projektów planów gospodarowania wodami (aPGW). To jedne z najważniejszych dokumentów w gospodarce wodnej kraju. Opinie, uwagi i wnioski dotyczące aPGW dla wszystkich 10 obszarów dorzeczy będzie mógł zgłosić każdy zainteresowany problematyką wodną w Polsce.

 3. Zaproszenie na spotkanie „Klimat i ochrona powietrza na szczeblu lokalnym – sektor ciepłowniczy”

  W ramach spotkań „Warsaw Climate and Energy Talks” Ministerstwo Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwo Środowiska, Ochrony Natury, Budowy i Bezpieczeństwa Jądrowego Republiki Federalnej Niemiec zapraszają do udziału w debacie nt. projektowanych na forum Unii Europejskiej regulacji prawnych w zakresie standardów emisyjnych dla średnich źródeł spalania (1-50 MW).

 4. Tak się prezentuje… segregowanie w czasie przedświątecznych przygotowań

  Rusza świąteczna odsłona kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska „Segregujesz… i śmiecisz mniej”, w której Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Nowak zachęcają do segregowania śmieci. Spoty na podstawie scenariuszy, których współautorem jest Cezary Harasimowicz, można zobaczyć w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych.

 5. Zaproszenie na spotkanie „Klimat i ochrona powietrza na szczeblu lokalnym – sektor ciepłowniczy”

  W ramach spotkań „Warsaw Climate and Energy Talks” Ministerstwo Środowiska Rzeczypospolitej Polski i Ministerstwo Środowiska, Ochrony Natury, Budowy i Bezpieczeństwa Jądrowego Republiki Federalnej Niemiec zapraszają do udziału w debacie nt. projektowanych na forum Unii Europejskiej regulacji prawnych w zakresie standardów emisyjnych dla średnich źródeł spalania (1-50 MW).