Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Rocznica wybuchu II wojny światowej

  W Ministerstwie Środowiska odbyła się uroczystość upamiętniająca  75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 2. Rusza rejestracja na październikową konferencję "Środowisko Informacji 2014"

  Od 29 sierpnia rusza rejestracja do pierwszej edycji konferencji „Środowisko Informacji 2014”, organizowanej przez Ministerstwo Środowiska. To pierwsze tego typu ogólnopolskie wydarzenie, poświęcone w całości udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu.

 3. Inwestycje środowiskowe jednym z priorytetów resortu środowiska

  Dokończenie strategicznych inwestycji przeciwpowodziowych to jeden z priorytetów Ministerstwa Środowiska na najbliższe miesiące. Inne kluczowe zadania to m.in. reforma gospodarki wodnej oraz wsparcie finansowe dla gmin, na terenie których znajdują się parki narodowe.

 4. Kolejna polska jednostka w systemie ETV

  Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy został kolejną polską Jednostką Weryfikującą w systemie ETV. Instytut otrzymał akredytację 22 sierpnia 2014 r. Jednostka przeprowadza weryfikację w obszarach: materiały odpady i zasoby oraz technologie energetyczne (zgodnie z ustalonym podziałem: obszary nr 2 i 3).

 5. W Koninie powstaje nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów

  W Koninie powstaje nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Celem przedsięwzięcia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Konina oraz 35 gmin/miast powiatów: konińskiego, kolskiego, słupskiego oraz tureckiego.