Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Wyjaśnienia dotyczące koncesji „Wacław-Lech”

  W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi czasu wydawania decyzji zmieniających koncesje, przedstawionymi w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” przez pana Dereka Lenartowicza Ministerstwo Środowiska przedstawia faktyczne daty.

 2. Jak nie obrastać w śmieci, czyli finał akcji „Dziki bluszcz”

  „Dziki bluszcz” autorstwa Izy Rutkowskiej wdarł się w tkankę miasta i oplótł budynek warszawskiego Muzeum Woli. Instalacja została stworzona w ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Ministerstwo Środowiska „Segregujesz i śmiecisz mniej”. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Warszawy, stając się jednocześnie współautorami tej nietypowej instalacji. 

 3. Polsko-niemiecka współpraca w dziedzinie ochrony środowiska

  W Warszawie, w dniach 20-21 listopada 2014 r., odbyło się 18. posiedzenie Polsko-Niemieckiej Komisji ds. Współpracy Sąsiedzkiej w dziedzinie Ochrony Środowiska.

 4. „Klimatyczni” dziennikarze nagrodzeni

  Już po raz drugi, w konkursie „Dziennikarze dla klimatu”, nagrodzono najlepsze prace popularyzujące wśród społeczeństwa tematykę ochrony klimatu. Uroczysta gala wręczenia nagród obyła się 19 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył minister środowiska Maciej Grabowski.

 5. Górnictwo jako branża strategiczna

  Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński wziął udział w konferencji Górnictwo jako branża strategiczna – bariery i szanse rozwoju w gospodarce globalnej.