Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Park Narodowy - tu odetchniesz: Roztocze

  Roztocze to pasmo malowniczych wzgórz ciągnące się z okolic Kraśnika aż do Lwowa. Leży na pograniczu przyrodniczym państw, regionów i kultur. Jego największą wartością są naturalne harmonijne krajobrazy z różnorodnymi lasami. To właśnie one zadecydowały o tym, że w 1974 r. powstał tu Roztoczański Park Narodowy.

 2. Informacja dla przedsiębiorców o wydaniu uprawnień do emisji

  Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) zakończył wydawanie uprawnień do emisji CO2 na rachunki prowadzących instalacje – dla producentów energii elektrycznej w oparciu o postanowienia art. 10c dyrektywy 2003/87/WE, a dla przemysłu i na produkcję ciepła w oparciu o postanowienia art. 10a tej dyrektywy.

 3. Wystawy o tematyce geologicznej w Sejmie RP

  Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński wziął udział w otwarciu dwóch wystaw o tematyce geologicznej: Geologia – bezpieczeństwo i przyszłość państwa oraz Zniewalające AGATY polskie.

 4. 10 lat działalności Polski w ochronie środowiska

  Dziś w Ministerstwie Środowiska została podsumowana pierwsza dekada członkowska Polski w Unii Europejskiej w obszarze środowiskowym. Zaprezentowano wyniki trzeciego przeglądu ekologicznego Polski na forum Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W spotkaniu uczestniczyli minister środowiska Maciej Grabowski oraz dyrektor ds. środowiska OECD Simon Upton.

 5. 45. Światowy Dzień Ziemi – zapraszamy do udziału

  Dziś świętujemy 45. edycję Światowego Dnia Ziemi. W Polsce obchodzimy to wydarzenie po raz 25., tym razem pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Z tej okazji w niedzielę 26 kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się rodzinny festyn. Ministerstwo Środowiska i inne instytucje związane z ochroną środowiska przygotowały dla odwiedzających wiele ekologicznych atrakcji i niespodzianek.