Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Święta przyjazne środowisku

  W przedświątecznym zgiełku robimy mnóstwo nieprzemyślanych zakupów: zbyt dużo jedzenia, sterty opakowań i nietrafione prezenty. Jak tego uniknąć? Przedstawiamy kilka pomysłów na przygotowanie świąt przyjaznych dla środowiska.

 2. Ponad 3,5 mld euro na projekty środowiskowe w ramach POIŚ

  Ochrona środowiska, energetyka i gospodarka niskoemisyjna, transport oraz ochrona zdrowia i kultura – to obszary, na które zostaną przeznaczone środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, zatwierdzonego przez Komisję Europejską.

 3. Prawo Łowieckie do konsultacji społecznych

  Zwiększenie prawa właścicieli nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego oraz zabezpieczenie interesów rolników, którym zwierzęta łowne czynią szkody w uprawach, to główne założenia projektu nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie, skierowanego dziś do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

 4. Kompromis na Radzie UE ds. Środowiska przyjęty

  Podczas Rady Ministrów UE ds. Środowiska jednomyślnie i bez dyskusji przyjęto kompromis w sprawie ratyfikacji poprawki z Dohy do Protokołu z Kioto.

 5. Konkurs H2O to jest to! zakończony!

  Gala wręczenia nagród w ramach konkursu fotograficznego „H2O – to jest to!” odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.