Aktualności

Ministerstwo Środowiska
 1. Nie kupuj kradzionego stroiszu - pomożesz chronić lasy

  Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Dla Straży Leśnej to okres wytężonej i niebezpiecznej pracy. Tak jak w latach ubiegłych, strażnicy leśni rozpoczęli już akcję „Stroisz”.

 2. Rada UE ds. Środowiska o klimacie i zazielenianiu

  Zazielenianie w ramach przeglądu strategii „Europa 2020”, przygotowania do konferencji ONZ COP20 w Limie oraz pakiet odpadowy były przedmiotem obrad posiedzenia Rady UE ds. Środowiska w Luksemburgu. Na spotkaniu Polskę reprezentował Marcin Korolec, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej.

 3. Lewin Brzeski zabezpieczony przed powodzią

  Wart ponad 102 mln zł projekt przeciwpowodziowy poprawiający ochronę przeciwpowodziową Lewina Brzeskiego na rzece Nysie Kłodzkiej oficjalnie został zakończony. Po czterech latach budowy wszystkie zadania tej niezwykle skomplikowanej inwestycji dobiegły końca. Od dzisiaj możemy oficjalnie powiedzieć: mieszkańcy Lewina Brzeskiego są już bezpieczni. – powiedział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

 4. Rozporządzenie o transporcie odpadów nie dotyczy mieszkańców

  W związku z doniesieniami medialnymi na temat projektu rozporządzenia w sprawie transportu odpadów, informujemy, że projekt nie dotyczy mieszkańców - osób fizycznych wytwarzających odpady komunalne w gospodarstwach domowych. Celem rozporządzenia jest uregulowanie kwestii monitorowania odpadów wytwarzanych przez te podmioty, które już dziś posiadają obowiązki ewidencyjne w zakresie gospodarki odpadami.

 5. Oszczędzajmy energię w każdym domu

  Chcemy oszczędzać energię, ale nie zawsze wiemy, jak to skutecznie robić –  wynika z badań Ministerstwa Środowiska na temat świadomości ekologicznej Polaków. Dlatego przygotowaliśmy kampanie informacyjne dotyczące oszczędzania energii i budownictwa energooszczędnego. Wczoraj, na konferencji prasowej, podsumowano ich dotychczasowe efekty.